Szukaj
Logo

22 marca – Światowy Dzień Wody

Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992r., w celu zwrócenia uwagi na problem braku dostępu do czystej wody pitnej, który dotyczy ponad miliarda ludzi na świecie! Tegoroczny Dzień Wody obchodzimy pod hasłem Water and Jobs, dlatego chcemy pokazać wszystkim zainteresowanym mieszkańcom Zduńskiej Woli na czym polega nasza codzienna praca.
Logo MPWIK

We wtorek, 22 marca, od godziny 8:00 do godziny 14:00, zapraszamy Państwa do odwiedzenia Ujęcia Wody nr 1 w miejscowości Opiesin. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, dzięki którym na co dzień płynie z kranu  czysta i zdrowa woda, opowiedzą Państwu jaką drogę musi ona pokonać od studni głębiowej do Państwa domu. Szczególnie gorąco zapraszamy dzieci, którym odpowiemy na pytania: skąd się bierze woda i dlaczego jest dla ludzi tak ważna?

Uczniów Szkół Podstawowych nr 2, 7, 10 i 11 zapraszamy na zajęcia edukacyjne, podczas których będą mogli zobaczyć studnie głębinowe oraz halę filtrów. Zapewniamy przejazd autokarem i udział w degustacji wody. Obiecujemy, że żadnego pytania nie pozostawimy bez odpowiedzi!

Atrakcje związane z wodą czekają na Państwa w ramach kampanii prowadzonej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji pod hasłem Woda w Zduńskiej Woli lepsza jest od słodkiej coli!, którą chcemy Państwa zachęcić do picia wody prosto z kranu!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Skip to content