Szukaj
Logo

Inwestycji ciąg dalszy. Nowe sieci kanalizacyjne i wodociągowe!

Miejskie wodociągi budują nową sieć kanalizacji sanitarnej, a także modernizują oczyszczalnię ścieków oraz ujęć wody dla Zduńskiej Woli...
Koparka wykopuje rów pod sieć kanalizacyjną

… w ramach przyjętego przez miasto planu inwestycji na lata 2020-2022. W ciągu trzech lat MPWiK wyda łącznie na ten cel około 15 mln zł.

Prace związane są z przebudową dróg miejskich, a także uwzględniają potrzeby i oczekiwania zduńskowolan. Przedsiębiorstwo skupia swoje działania między innymi na osiedlach Nowe Miasto i Jana Pawła II. To właśnie tam powstaje obecnie najwięcej domów jednorodzinnych, które wymagają przyłączenia do sieci.

Do połowy listopada zbudowano sieć kanalizacji sanitarnej o długości ponad półtora kilometra z 91 przyłączeniami przy ulicach ks. prof. Józefa Tischnera, Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ks. Jana Twardowskiego. Prace trwają na ulicach Cyprysowej i Lnianej, gdzie łącznie powstaną 82 przyłącza do ponad kilometrowej sieci sanitarnej, a także w Opiesinie, gdzie MPWiK buduje nitkę wodociągową o długości prawie pół kilometra.

Skip to content