Szukaj
Logo

Konferencja prasowa CRS Relaks

Logo MPWIK

W czwartek tj. 5 kwietnia 2018 roku odbyła się  konferencja prasowa na terenie przy tzw. „górce”, gdzie ma powstać w niedalekiej przyszłości kryta pływalnia. Podczas jej trwania  Prezydent Zduńskiej Woli,  Prezes oraz Dyrektor ds. Finansowych MPWiK przedstawili na jakim etapie znajdują się przygotowania do inwestycji pn. „Budowa Centrum Rekreacyjno-Sportowego RELAKS w Zduńskiej Woli” przy ul. Kobusiewicza.

Zatem Spółka MPWiK po otrzymaniu od Rady Miasta Zduńska Wola zielonego światła, czyli zgody na powierzenie jej zadań z zakresu kultury fizycznej  zwróciła się do Banku – Polskiej Kasy Opieki S. A. o przyznanie limitu na nabywanie obligacji zwykłych.  W dniu 29 marca br., tak jak już  wcześniej informowaliśmy na naszej stronie internetowej, Spółka nasza otrzymała powyższą promesę w wysokości 26 mln zł. Tego samego dnia złożony został w formie elektronicznej wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie tego zadania na kwotę 6 mln zł, natomiast w formie papierowej wniosek ten wraz z kompletem wymaganych dokumentów został dostarczony do Warszawy dnia następnego tj.  30 marca. Powyższy wniosek o dotację  zostanie rozpatrzony w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Decyzja w tej sprawie powinna więc zapaść pod koniec czerwca.

 Spółka ze swoich pieniędzy zgromadzonych na lokatach na inwestycję wyłoży również ok. 6 mln zł.
Obligacje na budowę basenu mają być emitowane w 2019 roku w transzach na sfinansowanie kolejnych robót. Natomiast w 2020 roku nastąpi rolowanie tych obligacji, czyli konsolidacja i rozpocznie się ich wykup. Będzie on następował co kwartał, w 56 równych ratach, każda w wysokości około  464 tys. zł.

W połowie kwietnia ogłoszony zostanie przetarg na budowę krytej pływalni, dzisiaj zespół ds. budowy basenu przygotowuje m.in. Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia. W lipcu br. planowane  jest jego rozstrzygnięcie, tak aby we wrześniu tego roku mogła zostać wbita w ziemię pierwsza łopata na placu budowy.

W planach  jest również pozostawienie istniejącej „górki” przy ul Kobusiewicza, gdzie powstanie najprawdopodobniej  ogólnodostępny taras widokowy na jej szczycie. Na tym terenie  zostanie także zamontowana kamera, dzięki której mieszkańcy będą mogli codziennie śledzić postępy prac budowlanych on line.
Poniżej przedstawiamy kilka danych  dotyczących  krytej pływalni.
Powierzchnia użytkowa całego budynku krytej pływalni będzie wynosić 5 448,60   metrów kwadratowych. Pływalnia będzie posiadała  trzy niecki basenowe: basen sportowy, rekreacyjny z ruchomym dnem  i brodzik z wodnym placem zabaw służącym dla najmłodszym do zabawy w wodzie. Największa niecka będzie miała wymiary 25 metrów na 16 metrów, co ma pozwolić nie tylko na rekreacyjne jej wykorzystanie, ale i na rozgrywanie na basenie w Zduńskiej Woli zawodów sportowych. Wraz z krytą pływalnią, pojawi się nowe zagospodarowanie terenu z „małą” architekturą. Między innymi powstanie parking przewidziany na 160 miejsc, w tym: dla samochodów osobowych, na samochody osób niepełnosprawnych oraz dwa miejsca na autobusy szkolne, a także parking  rowerowy.

Poszczególnych wypowiedzi w powyższym temacie możecie Państwo posłuchać na stronie internetowej pod adresem:  http://www.nasze.fm w artykule pt. „Przetarg na krytą pływalnię w kwietniu”.

Skip to content