Szukaj
Logo

MPWiK inwestuje w nowoczesny sprzęt do obsługi sieci kanalizacyjnych

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z jednej strony buduje nowe odcinki sieci kanalizacyjnych - tak dzieje się dzisiaj np. na ul. Łaskiej czy Henrykowskiej, a z drugiej w nowoczesny sprzęt do ich obsługi. Spółka zakupiła samochód wielofunkcyjny, który może służyć do udrażniania sieci kanalizacyjnych, do ich monitorowania, ale również do wywozu z szamb.
Nowy samochód w MPWIK

Lawinowo wzrasta liczba klientów, jeśli chodzi o odbiór z szamb – mówi prezes MPWiK Sp. z o.o. w Zduńskiej Woli Grzegorz Szmyt – przybywa nam także klientów z sąsiednich gmin, rynek usług w tym zakresie rośnie, dlatego ten zakup bardzo nas cieszy, a pracownicy z niecierpliwością czekają na jego przekazanie. Już od jutra zacznie służyć mieszkańcom – podkreśla.

MPWiK zakupił samochód za 967 tys. zł. Pojazd ma dwa zbiorniki, na wodę i na osady stałe. Służy przede wszystkim do udrażniania sieci kanalizacyjnych, stąd specjalistyczne dysze do wycinania m.in. korzeni drzew, które zarastają sieć kanalizacyjną. Dysponuje również niezbędnymi narzędziami do monitorowania sieci kanalizacyjnej. Spółka do tej pory miała dwa tego typu samochody, pierwszy z 1991 roku, i drugi z 2003.

Skip to content